• Akademia Wing Tsun w Hong Kongu

  "Trudno jest uczniowi znaleźć dobrego nauczyciela, ale jeszcze trudniej nauczycielowi znaleźć dobrego ucznia" - Mistrz Yip Man. Posiadanie dobrego mistrza jest z pewnością olbrzymim błogosławieństwem. Mierni instruktorzy są dzisiaj powszechnie spotykani – niektórzy zaczynają uczyć po uczestnictwie w kilku weekendowych seminariach. Nas na szczęście ten problem nie Read More
 • Lepszytrener.pl o Akademii Wing Tsun

  Misją Naszej Akademii jest promowanie chińskich sztuk walki i związanych z nimi wartości, jest to nie łatwe zadanie więc każda pomoc jest na wagę złota. W tym miesiącu udało nam się nawiązać współpracę z portalem www.lepszytrener.pl to obecnie największy serwis z bazą trenerów w Polsce. Read More
 • Akademia Wing Tsun na dniach NATO

  W sobotę 9 lipca mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Pikniku NATO na Placu Wolności. Ci, którzy się wybrali – nie żałowali, bo atrakcji było całe mnóstwo. Pod urokiem sprzętu żołnierzy byli wszyscy – od najmłodszych do najstarszych poznaniaków. I to niekoniecznie płeć męska zachwycała się wozami bojowymi oraz Read More
 • Obóz letni Akademii Wing Tsun 2016

  W ostatnim tygodniu lipca 2016, jak co roku, Akademia Wing Tsun zorganizowała tygodniowy letni obóz sportowy w Karpaczu w ośrodku Sandra Spa. To już szósta edycja! Trenowaliśmy cztery razy dziennie na sali, siłowni oraz basenie. Rano rozpoczynając bieganiem a na kolejnych treningach, zgodnie z założeniami Read More
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Dobry wojownik staje tam, gdzie nie mozna go pokonać i nie przeoczy żadnej słabości przeciwnika. Sun Tzu Sztuka Wojny

Akademia Wing Tsun jest jedyną szkołą w Europie reprezentującą

Ving Tsun Kong C.K Martial Art Institute (詠春江志強拳術會)

Akademia Wing Tsun

Historia Stowarzyszenia rozpoczęła się w 2001 roku, kiedy to grupa pasjonatów Kung Fu zafascynowanych chińskimi sztukami walki postanowiła rozpocząć swoją przygodę z Wing Tsun. Instruktorzy Stowarzyszenia przez wiele lat poznawali system Wing Tsun będąc członkami EEWTO (East European Wing Tsun Organization) – organizacji stworzonej przez mistrza Leung Ting’a. Przez ten czas trenowali głównie pod okiem Si-fu Norberta Maday’a.

Kung Fu to nieustanne dążenie do pogłębiania swojej wiedzy i umiejętności. Jest to najważniejszy element warunkujący rezultaty, jakie odnosimy w sztukach walki. Nie chcąc ograniczać własnych możliwości rozwoju, Instruktorzy Stowarzyszenia Wing Tsun, nie pozostając zamkniętymi w ramach ustalonych przez mistrza Leung Ting’a, rozpoczeli poszukiwanie możliwości, dzięki którym byliby w stanie zweryfikować swoją wiedzę.

Poszukiwania te zaprowadziły ich do Hong Kongu. Dzięki możliwości poznania oraz dyskusji, na temat zarówno Wing Tsun jak i innych sztuk walk, z innymi mistrzami zyskali nowe spojrzenie na trenowany przez nich system. Okazało się, że zmiany, jakich Leung Ting dokonał w Wing Tsun były znaczące, a proces nauczania, który skupiał się na poznawaniu co raz to nowych technik nie pomagał Studentom stać się biegłymi oraz zdobyć efektywności w tej sztuce walki. Znać, a umieć to dwie różne rzeczy. Rozbieżności priorytetów między metodami nauczania oraz przekazywaną wiedzą spowodowały odłączenie się Stowarzyszenia od EEWTO.

Wing Tsun Kung Fu jest kompletnym systemem i jego zastosowanie sprawdza się w realnych sytuacjach. Nie posiada żadnych „sekretnych technik”,o których wspomina się w niektórych szkołach dla celów marketingowych, aby zafascynować tą sztuką walki Studentów. Wing Tsun został stworzony w oparciu o znajomość ludzkiej anatomii jako system relatywnie prosty do opanowania. Poznając ruchy i ich zastosowanie możemy wykorzystać swoje ciało w najbardziej efektywny  sposób. Dzięki temu podczas walki jesteśmy w stanie pokonać o wiele silniejszego napastnika.

Obecnie Stowarzyszenie Wing Tsun rozwijane jest przy wsparciu Si-fu Kong Chi-Keung’a. Stały kontakt z Chińskim mistrzem i wiedza czerpana bezpośrednio z Hong Kongu zapewnia każdemu Studentowi możliwości ciągłego rozwoju. Stowarzyszenie Wing Tsun dokłada starań, aby przekazywany system był jak najbliższy temu nauczanemu przez mistrza Yip Man’a. Instruktorzy posiadają państwowe uprawnienia pozwalające na prowadzenie szkoły samoobrony. Wymagania egzaminacyjne na stopnie uczniowskie i mistrzowskie wykazane są w zakładce „Stopnie”. Weryfikacja umiejętności wymaganych dla poszczególnych stopni przeprowadzana jest również przez Si-fu Kong Chi-Keung’a.

Oświadczenie

W związku z nasilającymi publicznymi oszczerstwami pod naszym adresem, ze strony ludzi związanych z „Polskim Stowarzyszeniem Wing Tsun” Stowarzyszenie Wing Tsun Kung Fu postanowiło po trzech latach milczenia zająć oficjalne stanowisko w tej sprawie.

UWAGA!!!

Zmieniliśmy siedzibę oraz miejsce prowadzenia zajęć Akademi Wing Tsun. Więcej informacji w dziale

SZKOŁY

News

 • 32m.png
 • 33m.png
 • 35m.png
 • 36m.png

Znajdź Nas

  

Oświadczenie